top of page
Ovace ve stoje

Vítězové ročníku

2013

Inspirujte se příběhy našich vítězů, kteří byli v roce 2013 oceněni titulem Rodinná firma roku.

1. místo: KAMA s.r.o.

Z domácí výroby čepic jako přivýdělku paní Mahuleny Pertlové na mateřské se za 23 let stala známá sportovní značka čepic a svetrů s vlastní pletařskou výrobou v ČR. Firma exportuje do 25 států světa a vede ji zakladatelka Mahulena Pertlová s manželem, dcerou a synem. V sortimentu naleznete tisíce druhů čepic, šál, rukavic, svetrů, čelenek, kukel, nákrčníků, polštářů, ale i třeba mysliveckou kolekci. V Praze 6 najdete výrobu, management firmy i firemní prodejnu. Nakupovat můžete na firemním e-shopu.

2.místo: IMS–Drašnar s.r.o.

Firma IMS-Drašnar s.r.o. vyvíjí a vyrábí výlisky z plastu s vysokou přidanou hodnotou určené zejména pro autoprůmysl. Vznik firmy je datován dnem 15. srpna 1990, do garáže rodinného domku zakladatele p. Jiřího Drašnara. Postupně se rozrůstala a dnes má 138 zaměstnanců. Díky vlastní nástrojárně není společnost závislá na externích dodávkách nástrojů, a je tedy schopna nabídnout komplexní řešení výrobku od vývoje, přes výrobu příslušných nástrojů až po samotnou sériovou produkci včetně montáže podsestav, a to s důrazem na vysoký standart kvality. V objektu firmy je navíc realizován unikátní projekt na úsporu energií.

3. místo: VAVI s.r.o.

Rodinnou firmu založenou v r. 1990 do soutěže přihlásil syn majitelů Věry a Jiřího Vávrových, Jiří Vávra ml. Firma vznikala za podpory syna majitelů Jiřího a dcery Věry. Z šití na zakázku majitelkou firmy paní Věrou Vávrovou v jedné místnosti rodinného domu se stala firma s 27 zaměstnanci, která se zabývá šitím pánských a dámských košil, a to od jedné až po několik tisíc kusů podle přání zákazníka. V kamenných prodejnách i v e-shopu si můžete sestavit vlastní košili – typ límce, manžety, zakončení rukávů, střih a materiál. Společnost VAVI s.r.o. šije košile i pro firmy – obléká společnost např. Student agency společně s firmou Rutex. Další nabídka sortimetu: manžetové knoflíky, kožené zboží, prádlo, pletáž, doplňky, dárkové poukazy. Obchody: Vimperk, České Budějovice, Praha. Vlastní e-shop.

bottom of page