top of page
Ovace ve stoje

Vítězové ročníku

2023

Inspirujte se příběhy našich vítězů, kteří byli v roce 2023 oceněni titulem Rodinná firma roku.

Kategorie Malá firma:

1. místo PPS Engineering CZ s.r.o.

Jako největší distributor průmyslových systémů Georg Fischer v České republice poskytuje PPS Engineering CZ s.r.o. komplexní a zároveň individuální přístup u každé zakázky. Jsou malou rodinnou firmou, což považují za svou výhodu. Díky svým více než dvacetiletým zkušenostem v oboru zvládnou dotáhnout projekty zákazníků přesně podle jejich představ. Od prvotní technické konzultace až po finální montáž technologie. Žádný projekt pro ne není moc malý – a ty velké jsou pro ně výzva. Nezáleží na tom, jak náročné jsou požadavky zákazníků. Provedeme je projektem od kompletního návrhu přes dodání materiálu a jeho odbornou instalaci až po následný servis a údržbu. Zkušený tým projektantů a konstruktérů projde s klientem celé zadání a připraví pro něj funkční, bezpečné a efektivní řešení pro transport vody, chemikálií nebo plynů. Díky moderním a vybaveným skladům, vlastní dopravě i naší montážní skupině jsou schopni nejen rychle dodat materiál, ale také zařídit kompletní realizaci zakázky, a to kdekoli po světě. Jejich cílem je poskytovat vždy komplexní služby a individuální přístup, proto se postarají také o záruční a pozáruční servis vašich strojů a po dobu opravy zapůjčí náhradní stroje.

 

www.ppsengineering.cz

2. místo MS ProTech s.r.o.

Firma MS ProTech je založena jako rodinná společnost věnující se výrobní a  obchodní činnosti ve strojírenství.  Sídlí na pomezí Moravy a Čech, v malá obci Radiměř, která se nachází zhruba 60 kilometrů severně od Brna. V MS ProTech využívají dlouholetých zkušeností svých zaměstnanců tak, aby nad očekávání splnili požadavky zákazníků. Na trhu vytvářejí jedinečnou platformu založenou na kombinaci vlastní produkce strojních dílů, svařenců a montovaných sestav se zajištěním všech potřebných doplňkových činností tak, aby zákazník obdržel kompletně zhotovený výrobek podle svých požadavků.

 

www.ms-protech.cz

3. frenski s.r.o. 

Jsme česká rodinná firma – žádný korporát či franšíza, říkají zakladatelé frenski s.r.o., a nabízíme poctivou českou práci. Počátky založení firmy se odvíjejí od páru zakladatelů, Michala a Pavly. Společně projeli kus světa, ale přes všechna dobrodružství je to táhlo vždy zpět domů, do mlhavých Jizerek, do stopy a mezi kamarády lyžaře. Právě pro milovníky české stopy a přírody, tvoří spolu s Technickou Univerzitou v Liberci výjimečný projekt - české karbonové hůlky na běžky a nordic walking. Začali ve dvou v Jizerkách, ale míří mezi světové značky.

www.haakonsport.cz

Kategorie Střední firma:

1. Plojhar s.r.o.

Zakladatel firmy František Ployhar (*1864) se vyučil knihařem. Zkušenosti sbíral, jak bylo tehdy zvykem, na vandru – na německo-francouzské hranici. Firmu – Knihařství Ployhar – založil 4. září 1888. Sídlila v Českých Budějovicích na místě, kde je dnes prodejna Baťa. Po návratu z 1. světové války se pokračovatelem řemesla stal Františkův syn Bohumil Ployhar (*1896). Společně s mladším bratrem Rudolfem, který ve firmě také působil, rozšířil v roce 1920 knihařství o výrobu kartonáže. Hlavními odběrateli v té době byly dvě české tužkárny v Českých Budějovicích – společnost Grafo a Národní podnik. Mezi další velké odběratele patřila například firma Ripet – výrobce plnicích per. Plojharovi provozovali také papírnictví. Koupili dům v Široké, kde se pak po šest desetiletí vázaly knihy a kde mají Plojharovi dodnes své vyhlášené papírnictví.

 

www.plojhar.cz

2. Navláčil stavební firma, s.r.o.

„My všichni držíme pospolu“ toto je heslo rodinné firmy Navláčil stavební firma s.r.o. Ta nese v názvu rodinné jméno a toto vnímá jako velký závazek. Za svůj největší úspěch považují, že jako rodina stále drží pohromadě a ani každodenní náročný provoz je nerozdělil. Společně tvoří firemní rodinu. Neustále investují do vlastního rozvoje. Jedině díky tomu mohla v průběhu času jejich firma růst a plnit náročné požadavky nových zákazníků. Spolu s růstem firmy roste i jejich firemní rodina. Za svou největší hodnotu považují své spolupracovníky. Za každou stavbou, stojí tvrdá a dobře odvedená práce zkušených řemeslníků a profesionálů v oboru. Firma se ode dne, kdy ji pan Navláčil založil, hodně proměnila. Pokora, pevná vůle a odhodlání dělat věci jinak – to jsou vlastnosti, které do svého podnikání vetknul pan Martin Navláčil, a které následníky do dnešního dne provázejí při každém jejich rozhodnutí.

 

www.navlacil.cz

3. THERMOSERVIS - TRANSPORT s.r.o.

Ať se kola točí – to je nejen refrén firemní hymny, ale také slogan, který platí pro firmu Thermoservis – Transport již 32 let, a po 3 generace! Firma je stále rodinná, na počátku se zabývala Servisem a dodávkou kotlů – proto Thermoservis. To byl ale jen začátek. Postupně se firma vypracovala na lídra v JM kraji v autodopravě sypkých materiálů – proto se k názvu přidalo slovo „Transport“. Zůstává tak zachován duch rodinné firmy a zároveň pokračování již třetí generace ve vedení – kdy do firmy nastoupily dcery Kateřina a Eliška, s jasnou vizí: Mít tým zkušených a stálých profesionálů, moderní flotilu vlastních vozidel a strojů, svůj servis pro kamiony, čerpací stanici, bistro pro řidiče, k dopravě přidat i vlastní betonárnu a recyklační linku. To není všechno – firma se zabývá cirkulární ekonomikou. Stavební odpady se třídí a zpracovávají podle možností a znovu se dávají do oběhu. Firma také začala spolupracovat s několika školami – VUT, i automobilní, a vychovává si tak vlastně spolupracovníky pro čtvrtou generaci. A kola se tak budou točit dál!

www.thermoservis.cz

Kategorie Cena veřejnosti:

Green Idea s.r.o.

 

Čtyři generace, 20 let zkušeností. Green idea s.r.o. je česká rodinná firma, která pro své zákazníky s láskou a péčí vyrábí přírodní kosmetiku, doplňky stravy a veterinární produkty, které jsou šetrné k lidem, zvířatům i naší planetě. Kořeny firmy Green idea a značky Topvet sahají do roku 1990, kdy vznikla jako rodinná firma s malou řadou výrobků, ale s jasnou vizí. Lásku k bylinkářství Jiřímu Pantůčkovi předala babička, která spolu s jeho strýcem rodinnou firmu zakládala. Učila ho, na co se která bylinka hodí a jak je kombinovat. Dnes majitel firmy a autor tisíce receptur MVDr. Jiří Pantůček spolu se svou rodinou pokračují v rodinné tradici a firmu dále rozvíjejí.

www.topvet.cz

bottom of page