top of page
Ovace ve stoje

Vítězové ročníku

2016

Inspirujte se příběhy našich vítězů, kteří byli v roce 2016 oceněni titulem Rodinná firma roku.

1. místo: Ollies dorty s.r.o.

V roce 1999 založila v kuchyni panelákového bytu svou cukrářskou firmu Olga Gondková spolu se svým manželem Ivem. Pro úspěch rodinné firmy byly děti zakladatelů ochotny zanechat studií na vysoké škole. V současné době provozují tři cukrárny a jedno bistro. Výrobu cukrářských výrobků doplňují cateringové služby. Produkty společnosti Ollies si získaly oblibu i za hranicemi Moravskoslezského kraje, a to na Slovensku a v Polsku. K obchodním úspěchům rodině Gondekových dopomáhá dalších 88 pracovníků.

„Velice si vážíme tohoto vysokého ocenění, které přináleží každému našemu zaměstnanci, neboť to jsou právě oni, kteří na úspěchu našeho podnikání mají největší podíl. Na začátku to nebyla žádná plánovaná cesta, jak vybudovat rodinnou firmu. Bereme to jako živý důkaz, že je možné v dnešním světě takovýto model podnikání začít zcela z ničeho a někam dojít. Správa a rozšiřování rodinného majetku nás naplňuje i po emoční stránce. Jsme nekonečně vděční za pocity, které vidíme v reakcích spokojených zákazníků. Vytvořit ekonomické výsledky je skvělé, ale přičinit se o pozitivní změny v životě druhých, je ještě lepší. Toto ocenění vnímáme rovněž jako závazek, že tento příklad chceme dál sdílet a rozvíjet, abychom ostatním firmám dodali odvahu jít svou vlastní cestou,“ říká Ing. Ivo Gondek, spoluzakladatel firmy.

2.místo: Navláčil stavební firma, s.r.o.

Přesně před 20 lety založil pan Martin Navláčil st. svou stavební firmu. Zprvu, spolu s 50 pracovníky, se věnoval výstavbě rodinných domů. Nyní firma vystupuje jako generální dodavatel pozemních staveb a mezi její hlavní činnosti patří výstavba průmyslových objektů, administrativních budov, bioplynových stanic, výrobních a skladových hal. Počet zaměstnanců se vyšplhal na 190. Ve společnosti působí nejen tři synové pana Navláčila, ale také jeho širší rodina.

„Umístění na druhém místě v soutěži Equa bank Rodinná firma roku 2016 nás mile překvapilo a samozřejmě velmi potěšilo. Vnímáme to jako ocenění každodenní práce všech spolupracovníků, která v odvětví stavebnictví není jednoduchá. Zároveň bychom také chtěli pogratulovat a poděkovat ostatním rodinným firmám, protože spolupráce s nimi nás velmi inspiruje. Často totiž mají podobný náhled nejen na fungování firmy, ale také znají problémy v rodinné interní komunikaci, kdy to na první pohled nevypadá na idylickou rodinu,“ komentuje Martin Navláčil st., jednatel a ředitel společnosti.

3. místo: BEZNOSKA, s.r.o.

V roce 1991 Stanislav Beznoska uspěl v privatizaci kladenské společnosti POLDI SONP. Tím se začala psát historie firmy BEZNOSKA, která převzala veškerý stávající majetek bývalé dílny „Chirurgie“ firmy POLDI, včetně výrobního programu i všech zaměstnanců. Aktuální výrobní sortiment tvoří implantáty, nástroje a operační pomůcky určené pro potřeby ortopedie a traumatologie. Mezi stovkou pracovníků nalezneme zetě a mladší dceru pana Beznosky ve funkci jednatelů, na řízení firmy se podílejí rovněž oba vnuci.

„Jsme velice rádi, že se naše rodinná firma Beznoska s.r.o. umístila na krásném třetím místě. Již 25 let všichni naši spolupracovníci dělají maximum pro to, aby naše náhrady kloubů i ostatní výrobky byly schopny konkurovat produktům velkých světových firem. Zisk třetího místa v soutěži je pro všechny ve firmě Beznoska s.r.o. výzvou, abychom i do dalších let udržovali vysoký standard našich výrobků,“ říká Petr Milata, jednatel společnosti.

Cena veřejnosti získala firma GUMEX, spol. s r.o.

Vítězem hlasování veřejnosti se letos stala společnost GUMEX, která získala téměř polovinu všech hlasů

(49 %).

Firmu založil před 23 lety Jan Sedláček spolu se třemi známými poté, co jejich zaměstnavatel ukončil činnost. Zpočátku prodávali gumové hadice, a to v prostorách garáže. Postupem času z firmy odcházeli společníci, až v roce 1999 byl jediným majitelem právě Jan Sedláček. Do rodinného podnikání se zapojily také jeho tři děti. Možnost podílet se na řízení podniku jednohlasně považují za to největší, co jim v životě otec mohl nabídnout. Firma je dnes považována za špičku v oboru průmyslových hadic a těsnění na míru pro strojírenské firmy. GUMEX v provozovnách v České a Slovenské republice zaměstnává 145 lidí.

„Jsem mile překvapen, že Gumex, spol. s r.o. dosáhl na vítězství v Ceně veřejnosti soutěže Equa bank Rodinná firma roku 2016. Tohoto ocenění se velmi vážíme. Při zakládání firmy mě ani ve snu nenapadlo, v jak krásnou a úspěšnou firmu se rozrosteme. Moje prvotní představa byla mít práci a zabezpečit rodinu. Úspěch se nedostavil sám, ale je to týmová práce všech našich pracovníků. Samozřejmě největší poděkování za rozvoj a modernizaci patří mým dětem Dušanovi, Liborovi a Janě, kteří se pro firmu obětují a táhnou pomyslný vozík neustále dopředu. Ocenění ve veřejném hlasování je pro nás zavazující do dalších let. Touto cestou bych rád poděkoval všem, kteří nám vyjádřili sympatie při hlasování,“ říká Jan Sedláček, zakladatel firmy. 

bottom of page