top of page
Ovace ve stoje

Vítězové ročníku

2020

Inspirujte se příběhy našich vítězů, kteří byli v roce 2020 oceněni titulem Rodinná firma roku.

Kategorie Malá firma:

1.místo: ASIO NEW, spol. s r.o.

Inženýrsko-dodavatelská společnost ASIO byla založena v roce 1993. Cílem společnosti je poskytování komplexních dodavatelských služeb v oblasti vodohospodářských výrobků, jako jsou čistírny odpadních vod, úpravny vod, hospodaření s dešťovými vodami, recyklací vod atd. ASIO NEW, spol. s r.o. se zaměřuje na boj proti změnám klimatu, ochranu životního prostředí a nízkoenergetické budovy – recyklace vody a energie a nově na prvky modrozelené infrastruktury. Firma zaměstnává 28 pracovníků a ve vedení působí dva rodinní příslušníci.

www.asio.cz

2.místo: PEŠEK Machinery, s. r. o.

Rodinná strojírenská společnost PEŠEK Machinery, založená v roce 2001, navazuje na tradice českého strojírenství výrobou strojírenských unikátů. Milují strojařinu, na které je na první pohled vidět, že je odvedená s velkou péčí a zkušeností. A přesně to je cesta, kterou se rozhodli vydat. Vyrábí hlavně strojní komplety a svařence, které vyžadují jedinečný přístup a unikátní řešení. Dodává je do všech odvětví, od automobilového průmyslu až po energetiku. Všechny bez rozdílu mají společný jmenovatel. Je na nich vidět poctivý přístup k řemeslu a zkušenost jejich pracovníků. V posledních letech společnost expandovala na evropský trh (Španělsko, Anglie, Turecko, Nizozemí, Velká Británie). PEŠEK Machinery zaměstnává 20 pracujících a ve firmě jsou aktivní 4 rodinní příslušníci. Skutečností také je, že společnosti PEŠEK Machinery, s.r.o. získala stejné, tedy 2. místo v loňském ročníku této soutěže.

www.pesekm.com

3. místo: QI GROUP a. s.

Společnost QI GROUP a. s. byla založena v roce 2000 pod původním názvem DC Concept a. s. Od počátku se zabývá vývojem komplexního firemního informačního systému QI, který je vhodný téměř pro každou firmu, a budováním sítě partnerů. Ti dle svých oborových specializací nasazují systém u zákazníků a poskytují jim podporu při jeho provozu. Každý den s QI pracuje cca 35 000 uživatelů (z přibližně 1 000 firem), kterým výrazně usnadňuje práci. Téměř 16 let je systém dostupný i na slovenském trhu. QI GROUP zaměstnává 37 pracovníků a aktivně je do podnikání zapojeno 6 rodinných příslušníků.

www.qi.cz

Kategorie Střední firma:

1. místo: Beznoska, s. r. o.

Rodinná společnost věnující se již téměř 30 let vývoji, výrobě a prodeji ortopedických implantátů a nástrojů. Z tisíců různých produktů, které firma vyrábí, se například totální náhrada kolene ročně naimplantuje 1700 pacientům. Beznoska je středně velká společnost se zázemím v kladenském regionu, její působnost je však rozšířena na území celé ČR a zahraniční trhy, mezi které patří Rusko, Ukrajina, Dánsko, Bulharsko, Německo, Portugalsko, Slovensko a další země Evropské unie. Firma zaměstnává lehce přes 100 pracovníků a ve vedení aktivně působí 3 rodinní členové. Společnost Beznoska s.r.o. získala 3. místo v soutěži Equa bank Rodinná firma roku 2016.

www.beznoska.cz

2.místo + Cena veřejnosti: KUFI INT, s.r.o.

Rodinná firma KUFI INT, s.r.o. se zabývá výrobou a prodejem tepelných čerpadel AC Heating. S jejich výrobou začali před 15 ti lety a získali výsadní postavení na českém trhu. V následujících letech rozšířili své obchodní aktivity také do Irska, Německa, Belgie a na Slovensko. Ročně se prodá a namontuje více než 600 tepelných čerpadel. Bezchybně se díky jejich tepelným čerpadlům topí a chladí v přibližně v 5500 domech, průmyslových a zemědělských areálech a panelových domech. Dnes stojí AC Heating před dalším milníkem, kdy se naplno rozjíždí divize AC Heating Bytové domy. Společnost zaměstnává 52 pracovníků a ve vedení stojí 2 rodinní příslušníci.

www.ac-heating.cz

3. místo: DVOŘÁK – svahové sekačky, s. r. o.

Společnost vyvíjí, vyrábí a distribuuje dálkově řízené sekačky SPIDER. Sekačky SPIDER jsou patentem chráněné a představují ideální řešení pro údržbu svažitých, nepřístupných a rozlehlých ploch. První koncept sekačky vznikl v provizorních podmínkách domácí dílny v roce 2003. Přes počáteční opatrnost si sekačky brzy získaly srdce a uznání zákazníků po celém světě. V současnosti zaměstnává 65 pracovníků a jsou v ní aktivní 3 rodinní členové. Zajímavostí je, že tato společnost získala 2. místo v soutěži Equa bank Rodinná firma roku 2014.

www.spider-cz.com

bottom of page