Hlasování veřejnosti

Hlasování veřejnosti v soutěži Equa bank Rodinná firma roku 2016 bude probíhat od 17. do 31. října 2016. 

Níže naleznete přehled nominovaných firem z roku 2015. 

Seznam nominovaných firem

KOMFI spol. s r.o.

V roce 1992 se zakladateli firmy, Karlu Matějčkovi, ani nesnilo o tom, že jednou bude zaměstnávat téměř 200 lidí, bude vyrábět stroje, které bude prodávat do celého světa, a k tomu všemu bude do podnikání zapojena celá jeho rodina. Firma Komfi vznikla v Lanškrouně v panelákovém bytě, když si bývalý šéfkonstruktér Tesly pořídil za naspořené peníze svůj první počítač a začal „kreslit výkresy“. Z původního záměru poskytovat konstrukční služby postupem času dospěl k vlastní výrobě. Dnes je Komfi předním výrobcem jednoúčelových a polygrafických strojů. Karel Matějček figuruje jako jednatel a generální ředitel, manželka Jana vede finanční oddělení, syn Petr řídí elektrokonstrukci, dcera Jana má na starosti marketing a zeť Jan zodpovídá za obchodní oddělení.

www.komfi.cz
Rodinná firma roku 2014

CORK JANOSA s.r.o.

Jan Kašpar a portugalský společník Joan Noguiera da Sousa založili v roce 2003 společnost CORK JANOSA. Firma zahájila výrobu korkových uzávěrů ze suroviny dodávané portugalským společníkem. Zprvu svůj prodej zacílila pouze na malé odběratele. Získala si je profesionálním přístupem a poskytovanými službami, které byly dříve standardní pouze pro velkoodběratele. S rostoucí poptávkou stále posilovala firma i svou pozici na trhu. V roce 2005 Jan Kašpar odkoupil od svého portugalského společníka zbývající podíl a začal svou společnost dále rozvíjet. Zátky dnes CORK JANOSA dodává zákazníkům po celé Evropě, disponuje dostatečnou kapacitou pro tisk, sterilizaci, ošetření, balení a expedici zátek, kterých za rok vyrobí kolem 70 milionů kusů. Od začátku firmu společnými silami vedou manželé Kašparovi a dnes zaměstnávají 8 zaměstnanců.

www.janosa.cz
Rodinná firma roku 2014

HRDLIČKA spol. s.r.o.

Společnost HRDLIČKA se řadí mezi přední české geodetické firmy. Na počátku 90. let ji založil pan Miroslav Hrdlička se svým synem Martinem Hrdličkou. Během téměř 25 let se firma rozrostla z malé geodetické kanceláře na společnost působící na celém území ČR s 11 pobočkami. Hlavním předmětem podnikání je geodézie v nejširším slova smyslu. Během posledních několika let vyvinula řadu webových a mobilních řešení, které souhrnně nazývá MAWIS. V současné době zaměstnává 140 lidí. Podnikání Hrdličků zahrnuje několik dalších firem jako je HRDLIČKA Slovakia, Intelis, ERK Písek, které jsou součástí HRDLIČKA Group.

www.hrdlicka.cz
Rodinná firma roku 2014

Beznoska s.r.o.

Stanislav Beznoska využil svých zkušeností, které nabyl coby vedoucí divize výroby pro kostní chirurgii v kladenské ocelárně POLDI. Během privatizace předložil projekt, který uspěl, roku 1992 tak vznikla nynější firma BEZNOSKA s.r.o., která převzala veškerý majetek bývalé divize „Chirurgie“, včetně jejích zaměstnanců. Společnost vyrábí implantáty, nástroje a operační pomůcky určené pro potřeby ortopedie a traumatologie, úzce spolupracuje s předními odborníky z řad lékařů i metalurgů. Vzhledem k dlouhodobé spolupráci s četnými klinickými pracovišti na vývoji a díky neustálé inovaci výrobních technologií a výrobního programu se společnosti podařilo zrealizovat několik vlastních patentů. Dnes produkty společnosti BEZNOSKA dominantně pokrývají český a slovenský trh, významnými hráči jsou ale i dalších zemích Evropské unie. V současnosti společnost zaměstnává 102 osob.

www.beznoska.cz
Rodinná firma roku 2014

Plojhar s.r.o.

Firma Knihařství Ployhar byla založena Františkem Ployharem 4. září 1888. Fungovala až do padesátých let 20. století, kdy došlo k nucené regulaci svobodného podnikání, a z majitelů se stali řadoví zaměstnanci. Zpět do rukou rodiny Plojharů se společnost dostala až v roce 1990, kdy ji od státního družstva odkloupil vnuk zakladatele Bohumil. Jeho dva synové Bohumil a Petr vedení společnosti převzali na přelomu milénia a zasloužili se o její další rozvoj. Před třemi lety se zapojil zástupce již páté generace rodu Plojharů, Jakub. Nyní se firma zabývá výrobou obalů z vlnité lepenky, vlastní obchod s papírenským zbožím a je výhradním zástupcem švýcarské značky na českém trhu, vyrábějící exkluzivní balicí potřeby. V současné době firma zaměstnává přes 70 lidí a roční obrat dosahuje zhruba 110 milionů Kč.

www.plojhar.cz
Rodinná firma roku 2014

Centrum andragogiky, s.r.o.

Centrum Andragogiky je vzdělávací a poradenská společnost, poskytující komplexní firemní vzdělávání a zefektivňování činnosti firem a organizací. Centrum založila v roce 2006 PhDr. Marie Jírů. Oproti konkurenci má centrum vlastní unikátní metodiku Global skills®. Za dosavadní činnost získala společnost titul „Vzdělávací instituce roku 2012“. Za znak vývoje lze považovat i výstavbu nového školicího střediska, které nabízí klientům i zaměstnancům moderní, bezbariérové prostředí. Tato budova získala ocenění „TOP INVEST 2014 – nejlepší investiční záměr“ a umožnila založení centra CIHELNA pro veřejnost. Za devět let fungování se počet zaměstnanců rozšířil na téměř 30 a lektorů na 120.

www.centrumandragogiky.cz
Rodinná firma roku 2014

Tvarůžková cukrárna

Vášeň pro kvalitní a chutné jídlo dovedla v roce 2009 manžele Poštulkovi a jejich dcery k nápadu otevřít si vlastní prodejnu s lahůdkami v Lošticích. Od začátku věděli, že chtějí vytvářet vlastní produkty, které budou na trhu zcela jedinečné. Recepty si vymýšlí sami. Základem je vždy příjemná chuť a tradiční lokální suroviny. Tvarůžková cukrárna nabízí 15 druhů vlastních zcela originálních moučníků, jež vždy spojuje chuť Olomouckých tvarůžků a jsou originální slanou pochoutkou k pivu nebo vínu. V letošním roce otevřela dcera Blanka již druhou cukrárnu v Olomouci. Na výrobě a chodu cukrárny se podílí několik dalších rodinných příslušníků.

www.tvaruzkovacukrarna.cz
Rodinná firma roku 2014

KOMA-Industry s.r.o.

S vlastním podnikáním začal Gustav Kotajny v roce 1990 v garáži. Zprvu vyráběl nosiče válečků pásových dopravníků uhlí. S přibývajícími zakázkami se společnost začala profilovat do několika divizí. KOMA Parking řeší technologii a výstavbu parkovacích domů s počítačově řízeným automatizovaným procesem založení a vyložení vozidla. Divize KOMA Obrobna nabízí výrobní kapacity pro náročné obrobky a opracování středně těžkých strojních součástí. Divize Fluidní systémy spolupracuje s významnými společnostmi v celé České republice, ale i v zahraničí. Exkluzivně zastupuje významné producenty hydraulických komponentů nebo výměníků tepla a odstředivek. Všechny divize jsou dnes sloučeny pod značku KOMA-Industry s.r.o., jež zaměstnává téměř 160 zaměstnanců.

www.komaindustry.com
Rodinná firma roku 2014

IMS-Drašnar

Vznik společnosti IMS - tehdy ještě jako fyzické osoby - je datován ke dni 15. srpna 1990. Zakladatel a současný spolumajitel Jiří Drašnar tehdy zahájil výrobu vstřikovaných plastových dílů v garáži rodinného domu. V roce 2000 se firma IMS-Drašnar s.r.o. stala přímým dodavatelem Škody Auto a.s. a ostatních závodů koncernu VW. Špičkově vybavená firma je specializovaná na výlisky z plastů "od A do Z", t j. počínaje vývojem dílu dle požadavků zadavatele přes konstrukci a výrobu formy, vlastní vstřikování a případnou montáž. Po sedmi letech se společnost přestěhovala do průmyslové oblasti. Firmu ze 100 % vlastní členové rodiny Drašnarů. Společnost zaměstnává zhruba 180 osob, a své díly dodává přímo značkám Audi, Bentley, Seat, Škoda a VW, a nepřímo dalším firmám z oblasti automobilového průmyslu i mimo něj.

www.ims-sro.cz
Rodinná firma roku 2014

Kafírna Trutnov

Rodina Volkova si otevřením Kafírny v roce 2000 splnila svůj sen. Kafírna je netypickou speciálkou na kávu, kde můžete vybírat z desítek gurmet arabic a robust z celého světa. Kafírna se nejen pro občany Trutnova stala místem setkání a odpočinku. Postupem času, společně s provozem kafírny, začala rodina Volkova kávová zrna pražit pod vlastní značkou VOLKAFE®. Dbá hlavně na kvalitu kávových zrn a jejich širší nabídku z různých zemí. Pražírna kávy VOLKAFE® vznikla v roce 2010. Region, v kterém působí, presentuje pod značkou Regionální produkt Krkonoše®, potravináři ohodnocují kvalitu a způsob pražení Českou chuťovkou (2012,2013,2014 a 2015), malá licence Fair Trade upozorňuje na podmínky producentů zelené kávy a pomáhá jim. Rodinní příslušníci tvoří 2/3 z počtu pracovníků. Team kolem kávy doplňují „fandové“ o práci s kávou nebo studenti.

www.volkafe.cz
Rodinná firma roku 2014

Hlasování

Hlasování bylo ukončeno.

Podmínky hlasování

Pořadatel

Generální partner

Partner soutěže

 

 

Mediální partneři